najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 1 868
link:
Za nami pierwsza edycja Ostrołęckiego Dyktanda dla Dorosłych, który wyłonił mistrza ortografii. Został nim Grzegorz Oracz, który wyprzedził Sylwię Jakóbowską i Jadwigę Szczepkowską. Dyktando napisało 37 osób, w tym 24 kobiety i 13 mężczyzn.

Dyktando dla dorosłych to nowość w Ostrołęce, ale pomysł - patrząc po liczbie chętnych - był jak najbardziej trafiony. Zmagania z poprawną polszczyzną nie były łatwe. W tekście, który osobiście przygotował dr Jerzy Kijowski, nie brakowało pułapek, szczególnie dotyczących nazw własnych. Dyktando dotyczyło oczywiście miasta Ostrołęki, jego historii, a puentę stanowił pewien związek Kurpianki i mieszkańca Neapolu.

Po podsumowaniu dyktanda okazało się, że tytuł mistrza przez rok dzierżył będzie Grzegorz Oracz. Kolejne miejsca zajęły panie - Sylwia Jakóbowska, Jadwiga Szczepkowska, Danuta Mędrykowska i Jadwiga Kędzierska. Każdy z uczestników dyktanda otrzymał pamiątkowy upominek. Na koniec padło też zaproszenie na przyszłoroczne dyktando. Organizatorzy liczą, że frekwencja będzie jeszcze wyższa

Brak komentarzy do tego materiału.
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl