najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 1 917
link:

W III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce odbyły się dziś uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Była to okazja do złożenia życzeń pedagogom, którzy na co dzień ciężko pracują, przekazując wiedzę młodemu pokoleniu. Wyrazy uznania przekazali samorządowcy, a także dyrektor placówki - Robert Tyszka.  

 
Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października, lecz w III LO uroczysty apel zaplanowano na piątkowe przedpołudnie. Nauczyciele odebrali zasłużone podziękowania od dyrektora Roberta Tyszki. Przemawiali również samorządowcy.
 
Dyrektor ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego i miejski radny Mariusz Popielarz w swoim krótkim przemówieniu zacytował słowa laureatki literackiej Nagrody Nobla - Olgi Tokarczuk.
 
- Słowa, które będę cytował, zostały wypowiedziane do nauczycieli podczas ostatniego strajku. "Nauczyciele są dla społeczeństw trampoliną do lepszego jutra. Kiedy są pełni pasji i energii, dostrzegą talenty w uczniach, będą ich wspierać i ciągnąć w górę, a wtedy może narodzić się siła, która pchnie świat do przodu. Nauczyciele, trzymajcie się!" - mówił.
 
Z kolei wiceprzewodniczący rady miasta Jakub Frydryk zwrócił uwagę na rolę, jaką w wychowaniu młodych ludzi odgrywają nauczyciele.
 
- To dzięki waszej ciężkiej pracy uczniowie mogą czuć się w szkole bezpiecznie, rozwijać swoje pasje i umiejętności. To wy wskazujecie im drogowskazy w nauce, często pokazujecie im normy i zasady. Jesteście ostoją dla nich, ale i dla rodziców. Żyjemy w czasach trudnych, z wieloma wyzwaniami. Chcę was zapewnić, że zawsze będę stał po Waszej stronie, po stronie pracowników i uczniów, bo wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia to tak naprawdę nasza przyszłość - zaznaczył.
 

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 339
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 193
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl