najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 1 935
link:
W Zespole Szkół Zawodowych nr 3 uruchomiono klasy o profilu policyjnym. Dziś podpisano porozumienie w tej sprawie. Umundurowani uczniowie będą mieli zajęcia ?w terenie? z funkcjonariuszami ostrołęckiej policji.

W środę, 11 września, w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce odbyło się spotkanie, podczas którego uroczyście podpisano porozumienie o uruchomieniu w strukturach Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 klas o profilu policyjnym. W spotkaniu uczestniczyli m.in. prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik, dyrektor Wydziału Oświaty UM Anna Gocłowska, komendant miejski policji Krzysztof Szymański, dyrektor ZSZ nr 3 Anna Dudzic, młodzież, która uczyć się będzie w klasach policyjnych oraz funkcjonariusze ostrołęckiej komendy, którzy będą prowadzili zajęcia z uczniami.

Początkowo uruchomiono dwie klasy ? dla uczniów z wygaszonych w tym roku gimnazjów oraz dla uczniów z VIII klas. Podpisane dziś porozumienie reguluje zasady współpracy między szkołą, KMP i samorządem miasta. Uczniowie klas policyjnych wyposażeni zostaną w mundury,w których ? raz w tygodniu ? będą mieli zajęcia prowadzone przez funkcjonariuszy ostrołęckiej policji. W ramach zajęć uczniowie zapoznają się ze specyfiką pracy policjanta, uprawnieniami funkcjonariuszy oraz ciążącymi na nich obowiązkami.

Brak komentarzy do tego materiału.
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl