najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 8 081
link:
Z okazji jubileuszu 25-lecia tzw. „małego ogólniaka”, czyli II Liceum Ogólnokształcącego im Cypriana Kamila Norwida w Muzeum Kultury Kurpiowskiej odbył się koncert chóru Cantillena . Koncert był także okazją do podsumowania twórczości prof. Henryka Gadomskiego, założyciela i dyrygenta ostrołęckiego chóru.

W jubileuszowym koncercie poświęconym ćwierćwieczu istnienia II LO udział wzięli przedstawiciele samorządu miasta z wiceprezydentem Grzegorzem Płochą na czele, dyrekcja szkoły, absolwenci oraz sympatycy chóru Cantillena . Podczas koncertu usłyszeliśmy najpiękniejsze pieśni regionalne zaaranżowane na potrzeby chóru przez prof. Gadosmkiego.

Nie zabrakło także wspomnień związanych z długoletnią historią tak szkoły jaki i samego chóru. Ciepłe słowa podziękowania za dotychczasową twórczość skierowali na ręce prof. Gadomskiego m.in. absolwentki II LO i byłe chórzystki oraz przedstawiciele Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego.

Koncert odbył się w sobotę, 16 listopada, w ramach przypadających w tym roku obchodów jubileuszowych 25-lecia powstania II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 531
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 413
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2022 by "TV-ostroleka.pl