najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 6 879
link:
Obrazy autorstwa Marka Haładudy oraz improwizacyjne interpretacje wirtuoza klarnetu Jerzego Mazzolla tak można opisać wyjątkowy wernisaż wystawy w Galerii Ostrołęka.

Wernisaż wystawy pod tytułem „Obrazy” połączony z improwizacyjnym koncertem odbył się w piątek, 6 września. Wyjątkowość wernisażu polegała na tym, że każdy z uczestników mógł za sprawą improwizacji trójki muzyków - Jerzego Mazzolla (klarnet) Konrada Kucz (media elektroniczne) oraz Łukasza Dudzińśkigo (wiolonczela) – w pełni dostrzec głębię przekazu obrazów autorstwa Marka Haładudy. Muzycy przyglądając się każdemu z obrazów przekazywali za pomocą dźwięków swoją interpretację na temat każdego z nich.

Autor wystawy – Marek Haładuda – pochodzący z Kożuchowa artysta malarz, absolwent Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu oraz École des Beaux – Arts w Paryżu. Dr hab. w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne. Pedagog Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (dawniej: Akademia Sztuk Pięknych). Z wystawami podróżuje po Polsce i Europie od 1990 roku.

- Malowanie obrazu jest dla mnie swoistą formą poznania. Refleksja nad obrazem może stanowić impuls konstruujący poznanie o charakterze nie tyle naukowym, co artystycznym. Problemy człowieka to również kwestia poznania, refleksji nad oddziałującą nań – w sposób bezpośredni, jak i w szerszym wymiarze społecznym i ogólnoludzkim – rzeczywistość – tak o swojej twórczości opowiada Marek Haładuda.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 531
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 413
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2022 by "TV-ostroleka.pl