najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (5,0)
ilość ocen: 2
liczba odsłon: 6 880
link:
W sobotę, 13 października, w Ostrołęckim Centrum Kultury, Anita Lipnicka i John Porter przenieśli ostrołęcką publiczność w świat muzycznej magii i poezji. Długo oczekiwany koncert, po pierwszej nieudanej próbie w końcu doszedł do skutku.

Aż 9 miesięcy musieli czekać ostrołęccy fani Anity Lipnickiej na jej koncert. Miał odbyć się w lutym w ramach realizowanego przez Ostrołęckie Centrum Kultury programu Nastroje we Dwoje. Artystka miała wystąpić w duecie z Johnem Porterem. Jednak na koncert dojechał jedynie Porter, Lipnicka z powodu choroby zmuszona była odwołać wszystkie swoje występy. Zawiedzeni fani z niecierpliwością oczekiwali na powrót artystki do zdrowia i jej koncert w Ostrołęce.

Jeszcze na chwilę przed dzisiejszym koncertem wśród publiczności dało się słyszeć niepewne szepty, czy aby na pewno tym razem Lipnicka wystąpi. Wystąpiła. I to jak! Duet Porter i Lipnicka porwał ostrołęcką publiczność, która po brzegi wypełniła salę kinową OCK.

- Warto było poczekać tyle czasu, żeby usłyszeć ich na żywo – usłyszeliśmy po koncercie od kilku osób zachwyconych występem.

Artyści zaprezentowali kilkanaście swoich utworów a w przerwach pomiędzy nimi opowiadali zabawne anegdoty o sobie i swoich przygodach.

Anita Lipnicka - urodziła się 13 czerwca 1975 r. Przez pewien okres występowała w Quasi Kabarecie Rafała Kmity z Krakowa. Założyła zespół o nazwie Certyficado, co później otworzyło jej bramy do prawdziwej kariery. W 1993 r. dołączyła do nieznanego jeszcze wtedy łódzkiego zespołu Varius Manx.
Od 1996 r. zdecydowała się na karierę solową. Wyjechała do Londynu, Tam powstał jej pierwszy solowy album „Wszystko się może zdarzyć”. W 1997 r. Anita wraz z zespołem Collage odbyła trasę koncertową w Polsce, a także odwiedziła Kanadę i USA. W czerwcu 1998 r. w sklepach pojawił się drugi krążek wokalistki zatytułowany „To co naprawdę” nagrany w Londynie. W 2000 r. Anita już w Polsce i z polskimi muzykami nagrała swój trzeci solowy album. Płyta nosi tytuł „Moje oczy są zielone”.

W lutym 2002 do jednej z piosenek na nową płytę „Psychodelikatesy” - „For you”, zaprosił Anitę John Porter. Stało się to początkiem nowej drogi muzycznej Anity. W 2002 r. powstało ok. 16 piosenek. W grudniu Anita i John wyjechali do Londynu, gdzie do czerwca 2003 r. nagrywali płytę „Nieprzyzwoite piosenki”. Płyta uzyskała status Złotej Płyty i zdobyła wiele prestiżowych nagród m.in. Fryderyk 2003 w kategorii „Najlepszy album”. Anita z Johnem zagrali wiele koncertów, wydali wspólnie 3 płyty - ostatnia „Goodbye” ukazała się w 2008 roku.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 531
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 413
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2022 by "TV-ostroleka.pl