najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (1,3)
ilość ocen: 3
liczba odsłon: 7 244
link:
Już po raz trzeci na kilka dni Ostrołęka staje się teatralną stolicą Polski. Wszystko to za sprawą festiwalu teatrów InQbator Ruchu, który w dniach 17 – 19 maj zawitał do naszego miasta.

Dziewięć zespołów i 16 spektakli poprzedzonych kilkudniowymi warsztatami i barwną paradą ulicami miasta – tak w dużym skrócie można opisać to co przygotowali dla Ostrołęczan organizatorzy festiwalu.

Festiwal Inqbator ruchu poprzedzały warsztaty cyrkowe i taneczne. Wzięło w nich udział kilkudziesięciu młodych ostrołęczan. Efekt ich pracy będziemy mogli zobaczyć w sobotę podczas jednego z finałowych spektakli Epilog.

Inqbator teatralny tradycyjnie już rozpoczyna barwna parada ulicami miasta. Tak też było i w tym roku. Parada ruszyła o godzinie 19 spod ratusza. Kilkuset osobowa grupa przeszła od placu Bema przez ul Głowackiego, Gomuliciego, Staszica, Bogusławskiego do sceny przy Kupcu. Tu spektaklem Wysokie sny w wykonaniu teatru V.O.S.A z Czech rozpoczęto trzydniowy festiwal.

Pierwszego dnia festiwalu na scenie zaprezentowali się także m.in. Zespół Tańca Ludowego „Ostrołęka” oraz artyści Ostrołęckiej Sceny Autorskiej.

Ostatni spektakl pt Zygzaki w wykonaniu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej zamknął pierwszy dzień festiwalu. Zapraszamy wszystkich do udziału w piątkowych i sobotnich przedstawieniach. Szczegółowy program można znaleźć stronie www.eostroleka.pl.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 531
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 413
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2022 by "TV-ostroleka.pl