najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (5,0)
ilość ocen: 1
liczba odsłon: 6 009
link:
W czwartek, 8 marca, odbył się wernisaż wystawy „Gra koloru” Edyty Dzierż. Podczas wernisażu goście obejrzeli performance w wykonaniu autorki prac.

Podczas otwarcia wystawy Dzierż symbolicznie przedstawiła, jak wygląda praca malarza, jak często zmienia on koncepcje i zaczyna swoją pracę od początku. Przedstawieniu towarzyszyła muzyka, napisana specjalnie na potrzeby performance.

Edyta Dzierż - absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiowała malarstwo w pracowni prof. Mariana Czapli i malarstwo ścienne w pracowni prof. Edwarda Tarkowskiego, a w latach 2000-2002 rzeźbę w pracowni prof. Gustawa Zemły.

Jest finalistką Konkursu Fundacji im. Franciszki Eibisch, zwyciężczynią i laureatką kilku edycji konkursu „Obraz Sezonu i Rzeźba Sezonu w Warszawie”. Zajmuje się malarstwem, livepainting, technikami ściennymi (fresk, sgraffito, mozaika) oraz rysunkiem.

Współtworzy „Pracownię 23” na warszawskiej Pradze-Północ. Działa w Zarządzie Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest kuratorem „Galerii 3678”i „Galerii 022” działających przy OW ZPAP.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 531
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 413
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2022 by "TV-ostroleka.pl