najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (5,0)
ilość ocen: 1
liczba odsłon: 6 483
link:
W poniedziałek w Ostrołęckim Centrum Kultury został wystawiony spektakl pod tytułem "Marsz, marsz Gombrow...ski", na podstawie opowiadania W. Gombrowicza "Szczur".

Postrachem całej okolicy tak zasiedziałej i dostatniej był zbir, hulaka i zbójca pod nazwą Huligana - tak zaczyna się Szczur, jedno z wcześniejszych i bez wątpienia najciekawszych opowiadań Witolda Gombrowicza, na którego tekście oparty został spektakl Białostockiego Teatru Lalek.

Myliłby się jednak ten, kto by sądził, że podobnie zaczyna się sam spektakl. Austriacki reżyser, Christoph Bochdansky, odczytał „naszego" Gombrowicza na swój własny, niepowtarzalny sposób. Dodając do tego autorską, oryginalną scenografię, stworzył spektakl niezwykły, intrygujący i godny polecenia zarówno wielbicielom Gombrowicza, jak i tym z młodych widzów, którzy go jeszcze nie poznali."

Spektakl został zagrany dwa razy: o godzinie 14 - dla młodzieży i o godzinie 18:30 dla wszystkich chętnych. Młodzież o godzinie 15 miała również możliwość wzięcia udziału w warsztatowym spotkaniu z członkami Białostockiego Teatru Lalek.

Przedstawienie zostało wystawione w ramach programu "Teatr Polska" do którego przystąpiło Ostrołęckie Centrum Kultury. Spektakl był dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 339
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 193
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl