najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (5,0)
ilość ocen: 1
liczba odsłon: 8 192
link:
W czwartek, 16 czerwca Galeria Ostrołęka zorganizowała wernisaż i happening otwierający Festiwal Sztuki 3m. Ziemia.

Ci, którzy wiedzieli o wydarzeniu, licznie przybyli by podziwiać oryginalny projekt, ale co najważniejsze wyjątkowość Festiwalu zainteresowała także przechodniów. Ich uwagę zwrócił dymiący piec do wypiekania wyrobów z gliny i przede wszystkim kilkumetrowy koszyk sklepowy.

Widz Festiwalu Sztuki 3M śledzi proces twórczej przemiany materiału. W tym roku tworzywem artystycznym była ziemia. W ramach festiwalu odbyły się warsztaty w przestrzeni publicznej połączone z wystawą. Dla dzieci przygotowano zajęcia pod tytułem „Maziaje ziemią”,a dla młodzieży i dorosłych warsztaty pt. „Sypanie mandali”. Co najważniejsze, artyści tworzyli na oczach publiczności.

- Galerie najczęściej proponują publiczności gotowy produkt, na której widz ma do czynienia z ostateczną formą procesu twórczego, dziełem sztuki. Efektem takich wystaw ma być najczęściej prezentacja jednolitej wizji artystyczno-estetycznej - mówi kurator projektu Leszek Sokol. - Nas bardziej interesuje pokazanie sztuki współczesnej, w kontekście konfrontacji różnych postaw twórczych, nie ograniczając technik i sposobu artystycznej wypowiedzi i dlatego przyjęliśmy otwartą formułę festiwalu.

Festiwal Sztuki 3M. Ziemia. Materiał, medium, metafora to już 6. kolejna edycja. W projekcie biorą  w przeważającej większości artyści tworzący na Mazowszu. Do wzięcia udziału w projekcie zostali zaproszeni następujący artyści: Stanisław Andrzejewski, Jacek Adamas, Sylwester Ambroziak, Mirosław Bojenko, Magdalena Karłowicz, Pola Kurcewicz-Krystyniak, Albert Krystyniak, Paweł Pierściński, Eliza Proszczuk i Wiesław Wachowski. Wymienieni artyści reprezentują różne kierunki w sztuce współczesnej, m.in. są to przedstawiciele kierunku Sztuka Ziemia (Land Art.), twórcy Mandali, jak również performerzy oraz artyści tworzący instalacje i obiekty przestrzenne.

Wybór artystów, to rola kuratora projektu Leszka Sokolla. Na nim leży ciężar przygotowania koncepcji tegorocznej edycji Festiwalu, dobierania prac i rozmów z artystami na temat realizacji obiektów artystycznych dla potrzeb projektu.

Wystawa będzie gościć w naszym mieście do 10 lipca następnie pojedzie do Ciechanowa.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 339
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 192
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl