najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 6 460
link:
Przez trzy dni w naszym mieście odbywał się Festiwal Teatrów. Podsumowując, podczas Iqbatora ulicy wystąpiło dziewięć teatrów. Mieliśmy okazję zobaczyć jedenaście spektakli i dziewięćdziesięciu trzech artystów, którzy w nich wystąpili. Każdy spektakl gromadził tłumy ostrołęczan. Ten, kto nie był ma czego żałować!

- Festiwal Teatralny w moim przekonaniu był ciekawą propozycją spędzenia wolnego czasu dla mieszkańców naszego miasta. Cieszę się, że festiwal odbył się już po raz drugi i miejmy nadzieję, że na stałe wpisze się w tradycje naszego miasta- mówił Janusz Kotowski, prezydent miasta. - Festiwal odbył się dzięki współpracy miasta z Mazowieckim Centrum Kultury co mnie bardzo cieszy. Dla każdego mieszkańca spotkanie z teatrem jest szansą i na obcowanie ze sztuką i na pomyślenie, co w życiu jest pierwsze, bo teatr przypomina o sprawach wyjątkowych.

Podczas trzydniowego szaleństwa teatralnego mieliśmy niepowtarzalną okazję obejrzeć spektakle cieszące się ogromną popularnością. Zostały wystawione niesamowite spektakle m.in „Hamleta” Williama Shakespeare’a - niecodzienną inscenizację z użyciem marionetek podwodnych i lalek bunraku oraz spektakl ''Wiśniowy sad'' w wykonaniu artystów teatru Voskresiennia.  

- Okazuje się, że Ostrołęka jest żywo zainteresowana tego rodzaju teatrem. Festiwal ten powoduje, że teatr schodzi ze scen na ulicę, że widz może spotkać aktora poza ścianami teatru. Jest to teatr, którego nie trzeba szukać, bo ten sam szuka widza- powiedział Bogdan Piątkowski, dyrektor OCK.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 339
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 193
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl