najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 6 798
link:
- Często nie jesteśmy w stanie zrobić nic, żeby zmienić sytuację ludzi, których przedstawiamy na swoich zdjęciach. Jesteśmy dla nich takim oknem na świat, licząc na to, że dotrzemy do większej ilości odbiorców - mówił na piątkowym wernisażu Tomasz Mateusiak, autor zdjęć. - Będąc na Filipinach, zdałem sobie sprawę jak nasze problemy są śmieszne w porównaniu z ich rzeczywistością.

Głód, bieda, życie na ulicy i przyjaźni tubylcy - z tym wszystkim zetknął się na Filipinach Tomasz Mateusiak, który wyjechał tam by pomagać organizacji charytatywnej ICM. Przez cały swój pobyt relacjonował tamtejsze życie zdjęciami. Zdjęciami pełnymi emocji.

- Przyjaciel Michał Joachimowski, wraz ze swoją żoną Louise, zaproponowali mi „podróż życia” w miejsce, w którym szczęście nabiera innego znaczenia. To właśnie dzięki nim mogłem wziąć udział w projekcie realizowanym dla ICM - mówił Mateusiak.

W swoją "podróż życia" zabrał aparat, który towarzyszy mu przez cały czas. Był jego oczami i sercem. Poprzez fotografie opisuje w sposób emocjonalny swój pobyt na Filipinach. Część jego prac możemy oglądać na wystawie "Dzieci Słońca", która jest  wyselekcjonowanych przeze autora zdjęć, spośród kilkunastu fotoreportaży jakie wykonał podczas pobytu na Filipinach.

Jak wspomniał autor, być może już wkrótce będziemy mieli okazję zobaczyć kolejny fotoreportaż na wystawie w Ostrołęce.

Na wernisażu byli obecni inicjatorzy wyjazdu Tomasza na Filipiny, Michał Joachimowski z żoną Louise. Po wystawie, Louise dała piękny i spontaniczny koncert w Kafeterii.

Osobom, które nie mogły być na wernisażu polecamy lekturę bloga Tomasza, na którym relacjonuje swój pobyt na Filipinach: http://mateusiak.wordpress.com/

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 339
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 193
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl